Samsung EHS - TEPELNÉ ČERPADLO  

Tepelné čerpadlo Samsung EHS

Tepelná čerpadla zajistí energetickou nezávislost vašeho vytápění, ohřevu vody i klimatizace. Využívají obnovitelné zdroje energie ze země, vzduchu nebo vody. Zajistí tak ekologický provoz vašeho domu nebo bytu a až o 50 % nižší náklady na energie.

Tepelné čerpadlo SAMSUNG

 

Existují tepelná čerpadla různého typu. Princip tepelného čerpadla spočívá v tom, že někde odebere teplo a jinde ho předá. Jsou tři základní typy tepelných čerpadel: voda-voda, země-voda a vzduch-voda. Voda-voda, kdy využíváte teplo z vody, nejčastěji studny. V našich podmínkách je tento způsob prakticky velmi špatně realizovatelný i vzhledem k jeho složitosti a provozním požadavkům.

Země-voda se dělí na dva základní typy jeden využívá zemní vrty a druhý zemní kolektory. Tato tepelná čerpadla jsou již dnes na ústupu, vzhledem k jejich vysoké pořizovací ceně a tedy špatné ekonomické návratnosti.

Vzduch-voda, momentálně nejpraktičtější typ tepelného čerpadla. Jedná se vlastně o instalačně nenáročné zařízení, které využívá tepla ze vzduchu. V hydroboxu se převádí získané teplo do vody a v případě velmi nízkých venkovních teplot v sobě hydrobox ukrývá malý elektrokotel, kterým si může pomoci. Není potřeba akumulační nádoba a například tepelná čerpadla Samsung mají účinnost při -10 oC 90 %.

 

U tepelných čerpadel je důležité si uvědomit, že se jedná o nízko teplotní topení. Pro co nejekonomičtější provoz je ideální teplota topné vody do max. 45 oC. Čím vyšší teplotu topné vody budete používat, tím nižší bude účinnost, tedy o to více zaplatíte za elektřinu. Ideální je tedy mít podlahové topení, samozřejmě můžete mít i radiátory, ale jejich rozměry musí odpovídat nízkoteplotnímu systému. Další výhodou tepelného čerpadla je využívání nižší sazby za elektřinu, kterou máte poté k dispozici pro celý dům.

Tepelná čerpadla Panasonic Aqurea systému vzduch voda v provedení split (vnitřní hydrobox + venkovní jednotka ) a monoblok (jen venkovní jednotka přímo s výstupem teplé vody – na poptávku). K tepelným čerpadlům nabízíme zásobníky (boilery) na TUV – teplou užitkovou vodu ve velikostech 200 až 300 litrů.

Tepelná čerpadla EHS Samsung se vyrábí ve třech řadách: EHS Mono, EHS Split a EHS TDM

Tepelná čerpadla EHS Samsung
Tepelná čerpadla EHS Samsung
Tepelná čerpadla EHS Samsung

Ekologický systém vytápění SAMSUNG EHS

 

V uplynulých několika dekádách byl náš život obohacen obrovským technologickým rozvojem, který však s sebou přinesl i vážné problémy, jako jsou například globální oteplování či vyčerpání zásob nerostných surovin. To jsou problémy, jež ohrožují naši planetu a budoucnost našich dětí.
Společnost Samsung zaměřila své úsilí na vývoj produktu, jenž chrání jak životní prostředí, tak i jeho zdroje. Naše děti tak vyrostou ve světě se slibnější, zelenou budoucností.

 

Naše neutuchající snahu o vytvoření ekologických produktů jsme nyní nasměrovali do oblasti rezidenčního vytápění, pro nějž jsme vyvinuli systém ekologického vytápění. Díky výhodám nového ekologického systému vytápění tepelným čerpadlem Samsung EHS můžeme přispět k alespoň trochu udržitelnější budoucnosti naší planety.

Tepelné čerpadlo Samsung EHS

Proč zvolit tepelné čerpadlo Samsung EHS?

 

Je to perfektní řešení pro kontrolu klimatu vašeho domova. Tepelné čerpadlo vzduch-voda a vzduch-vzduch Samsung je prvotřídním ekologickým systémem vytápění a chlazení. Tepelné čerpadlo Samsung EHS využívá obnovitelnou energii pro podlahové vytápění a ohřev vody a zároveň se stará o vnitřní klimatizaci - vytápění či chlazení. Tepelné čerpadlo SAMSUNG teď můžete využívat po celý rok a zároveň celkově ušetřit na účtech za energii.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch
Vytváří domácí pohodlí a rychle dosahuje stabilní teploty. Je možné jej využít i k ochlazování v létě a vytápění v zimě.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda
Vytváří domácí pohodu pomocí úsporného a účinného systému, který využívá energii venkovního vzduchu k ohřevu radiátoru, podlahového topení a pitné vody.

Výhody tepelného čerpadla SAMSUNG EHS

 

Kompaktní a lehké venkovní jednotky

Tyto venkovní jednotky jsou o 40 procent menší, kompaktnější a lehčí než konkurenční systémy. Díky tomu, že vnější jednotka již obsahuje hydraulické součásti, je její instalace snadná a rychlá. Systém EHS Mono nabízí úsporu místa, která vám pomůže zvýšit efektivitu vašeho podnikání.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Snížení provozních nákladů až o 33,3 %
Tepelné čerpadlo Samsung EHS je známé svoji úsporností světové úrovně (systém podlahového vytápění o výkonu 11 kW s topným faktorem 4,55) a je schopen snížit provozní náklady o 33,3 % v porovnání s plynovým kotlem.

 

Cenová a prostorová úspora až 50 %
Díky venkovní jednotce s funkcemi vzduch-voda a vzduch-vzduch ušetříte se systémem Samsung EHS na vstupní pořizovací ceně, poplatcích za instalaci a prostoru, jenž by byl potřeba pro další venkovní jednotku.

 

Vysoký výkon při nízké teplotě
Tepelné čerpadlo Samsung EHS obsahuje invertorový kompresor, jehož provoz se optimalizuje v závislosti na venkovní teplotě, a nabízí tak topnou kapacitu 90 % při teplotě -10 °C a spolehlivou ochranu proti zamrznutí při -20 °C.
* Produkty o výkonu 6 kW a 11 kW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Typické sezónní použití
V každém ročním období je pro různé klima potřeba jiné řešení vytápění. Tepelné čerpadlo Samsung EHS můžete používat po celý rok bez ohledu na to, zda panuje teplé či studené počasí. Jedinou venkovní jednotku je totiž možné využít pro chlazení i vytápění prostřednictvím funkcí vzduch-voda i vzduch-vzduch.

 

Flexibilita
Tepelné čerpadlo Samsung EHS je možné implementovat spolu s dalšími volitelnými produkty, jako jsou například akumulační nádrž, bojler, solární panel či záložní kotel, čímž systém získává nevídanou všestrannost.

Tepelné čerpadlo Samsung EHS
Tepelné čerpadlo Samsung EHS

Katalog tepelná čerpadla Samsung