Tepelná čerpadla LG

Tepelné čerpadlo vzduch-voda využívá obnovitelné zdroje energie a je tak v dnešní době nejekologičtějším řešením pro udržování optimální teploty v domácnosti i v komerčních budovách. Tepelná čerpadla LG vám spolehlivě dům vytopí, a v létě naopak fungují jako příjemná a osvěžující klimatizace.

LG THERMA V - tepelné čerpadlo vzduch-voda

Vytápějte svůj byt či dům tepelným čerpadlem Therma V od LG. Therma V poskytuje spolehlivý a ekologický zdroj teplé vody pro vaše topení během zimního období, v létě jej pak lze využít jako dobrou náhradu klimatizace. Výrobky obsahují fluorované skleníkové plyny.

Typy tepelných čerpadel

LG Therma V Monoblok S

Monoblok má venkovní jednotku připojenou k topnému systému domu topnou vodou.

LG Therma V Split

U splitu je venkovní jednotka propojena s vnitřní jednotkou chladivovým potrubím.

Řešení pro nový dům i rekonstrukci

Výrobky řady THERMA V byly navrženy s ohledem na potřeby při rekonstrukcích (zrušení nebo výměna kotle) i výstavbách nových domů. Tyto výrobky lze dokonale přizpůsobit jak rodinným, tak bytovým domům. Navíc tento systém tepelného čerpadla vzduch-voda vytváří řešení, které je, využíváním dvou obnovitelných zdrojů energie, vzduchu a slunce, řešením šetrným k životnímu prostředí. V neposlední řadě tento systém, který vykazuje koeficient účinnosti (COP) až 4,5, je řešením hospodárným a jedním z nejvyspělejších na trhu.

Vysoký koeficient účinnosti (COP)

Jelikož je energie dodávána zdarma z venkovního vzduchu dokonce i za nízkých teplot, poskytuje systém THERMA V vytápění s vysokou účinností. Díky technologii Inverter od LG dosahuje koeficient účinnosti u systému THERMA V hodnot 4,1 až 4,5. Příklad: spotřeba 1 kWh elektrické energie ze sítě dodává více než 4 kWh tepla.

Snížení emisí CO2

Řešení THERMA V od LG využívá dva obnovitelné zdroje energie, vzduch a slunce. Tento ekologický systém snižuje emise CO2 z vytápění spalováním fosilních paliv.

Nouzový provoz topení

V zimě se bez topení neobejdeme. Systém THERMA V má k dispozici režim nouzového provozu, který umožňuje provádění oprav topení v případě případné poruchy.

Režim bezpečného topení má dvě úrovně:

  • Úroveň 1: Jestliže se porouchá vnitřní jednotka, přepne se venkovní jednotka do předem zvoleného nouzového režimu.
  • Úroveň 2: Jestliže se porouchá venkovní jednotka, přejde do předem zvoleného nouzového režimu elektrický ohřívač vnitřní jednotky.

Antikorozní úprava GOLD FIN™

Výměník venkovní jednotky má antikorozní úpravu odolnou proti znečištění. Tato úprava zajišťuje dlouhou životnost a účinný provoz.

Co to je

Therma V LG nejnovější Tepelné čerpadlo Vzduch – Voda, určené zejména pro nové bydlení a renovace s pokročilou technologií vytápění LG a úsporou energie. THERMA V lze použít pro různé typy, řešení vytápění od podlahového vytápění až po ohřev teplé užitkové vody s více zdroji tepla.

Enegreticky Úsporné Aplikace

THERMA V nabízí nejlepší řešení pro domácí vytápění a dodávku teplé užitkové vody s invertorovou technologií LG. Therma V je 4 krát více energeticky účinnější než kotle tím, že absorbuje energii z vnějšího prostředí.

Různé aplikace

Zařízení Therma V umožňují různé způsoby použití, například v nových i renovovaných budovách.

Nový dům

S nízkoteplotním monoblokem a děleným systémem (split) lze provádět topení a chlazení.

Rekonstrukce domu

Systém Therma V lze připojit ke stávajícímu boilerovému systému za účelem optimalizace energetické účinnosti a tepelného výkonu v renovovaném domě. Vysokoteplotní čerpadlo ThermaV také může zcela nahradit stávající boiler a dodávat horkou vodu o teplotě 80° C.