Tepelná čerpadla Panasonic

Panasonic AQUAREA

Tepelné čerpadlo Panasonic Aquarea je tepelné čerpadlo pracující na principu vzduch – voda. Teplo odebíráme z okolního vzduchu a předáváme ho do topné vody, která slouží buď k vytápění, a nebo k ohřevu teplé užitkové vody TUV.

Split – dělené nejčastější provedení

Split , neboli dělený systém se skládá z venkovní jednotky, která je propojena pomocí chladivového potrubí z vnitřní jednotkou (Hydroboxem). K hydroboxu může být připojen také zásobník teplé užitkové vody (boiler pro ohřev TUV). Hydrobox je vybaven kompletné regulací a ovládáním včetně možnosti nastavení ekvitermní křivky.

Monosplit – kompaktní méně časté

Jedná se o kompaktní tepelné čerpadlo sestávající se pouze z venkovní jednotky, ze které už vystupuje rovnou teplá voda pro vytápění. Nevýhodou v našich klimatických podmínkách je nutnost použití nemrznoucí směsi, která zhoršuje vlastnosti předávání tepla.

 

Výkon tepelného čerpadla

Velikost respektive výkon tepelného čerpadla se volí podle tepelné ztráty objektu vypočtené projektantem. Výkon tepelného čerpadla by se měl přibližně rovnat vypočtené tepelné ztrátě. Pro rychlou a základní orientaci můžete použít náš výpočtový program.

Tepelné čerpadlo je nejenom vhodné pro podlahové vytápění, ale i pro radiátory. U starších otopných soustav doporučujeme jejich použití konzultovat s našimi specialisty. Vhodnou úpravou staré otopné soustavy jsou i na tyto aplikace vhodná tepelná čerpadla Panasonic Aquarea.
Tepelná čerpadla Panasonic Aqurea systému vzduch voda v provedení split (vnitřní hydrobox + venkovní jednotka ) a monoblok (jen venkovní jednotka přímo s výstupem teplé vody – na poptávku). K tepelným čerpadlům nabízíme zásobníky (boilery) na TUV – teplou užitkovou vodu ve velikostech 200 až 300 litrů.

Tepelné čerpadlo PANASONIC AQUAREA 12 na 400V

Tepelná čerpadla Panasonic AQUAREA, model WH-UD12FE8/WH-SDC12F9E8 napájení 400 V (UD venkovní jednotka/SDF vnitřní hydrobox), v děleném provedení SPLIT systém vzduch-voda jsou určeny pro instalaci do novostaveb a rekonstrukcí s vytápěním do podklahového topení a nebo s nízkoteplotními radiátory. Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea vykazují až 78% úsporu nákladů za vytápění oproti elektrickým topným systémům. Například systém Aquarea s příkonem 12 kW má koeficient COP 4,67: na každý spotřebovaný 1 kW elektřiny vrací 4,67 kW tepelné energie, tzn. o 3,67 kW více než konvenční elektrický topný systém, což představuje úsporu 78 %.

Jak funguje systém AQUAREA? Systém tepelného čerpadla vzduch-voda využívá energii přítomnou ve venkovním vzduchu pro vytápění domu a přípravu teplé užitkové vody. Systém Aquarea tedy využívá energii, která je zadarmo, k vytápění nebo chlazení domu. Elektrickou energii spotřebovává pouze k napájení kompresoru, elektroniky, čerpadel a v případě velmi nízké teploty také topného tělesa. Výsledkem je velmi vysoká účinnost a úspora elektrické energie.

Dodáním více než 100 milionů kompresorů Panasonic potvrdil svoje špičkové postavení v produkci spolehlivých tepelných čerpadel vynikající kvality. Se systémem kompresoru Panasonic inverter+ můžete ušetřit až 30 % energie v porovnání s tradičními systémy bez inverteru.

Parametry Tepelné čerpadlo PANASONIC AQUAREA 12 na 400V

– Topný výkon (kW):12
– Elektrické napájení (V, Hz, Ph):400, 50, 3f
– Elektrický příkon topení (kW):2,57
– Odběrový proud při topení (A):11,7
– COP (W/W):4,67
– Energetická třída:A

– Hladina hluku vnitřní jednotky – min./stř./max. (dB(A)):30
– Hladina hluku venkovní jednotky (dB(A)):50
– Rozměry vnitřní jednotky – Š x V x Hl. (mm):502x892x353
– Rozměry venkovní jednotky – Š x V x Hl. (mm):900x1340x320
– Hmotnost jednotky – vnitřní/venkovní (kg):51/109