Tepelná čerpadla Daikin

Daikin Alterna

Daikin Altherma představuje komplexní řešení pro vytápění, chlazení a ohřev teplé vody. Tento systém je založený na principu tepelného čerpadla vzduch-voda. Daikin Altherma je ideálním řešením pro snížení spotřeby energie a emisí CO2.

Díky vysoké energetické účinnosti se jedná o efektivní alternativu k tradičním zdrojům tepla, která díky kvalitní kompresorové technologii dokáže vzít nevyčerpatelné teplo z okolního prostředí a přeměnit ho v energii, se kterou lze vytápět objekt či ohřívat vodu. Další výhodou je velmi snadná instalace.

Na výběr máte hned několik typů tepelných čerpadel Daikin

Nízkoteplotní tepelné čerpadlo

Tepelná čerpadla Daikin Altherma představují inteligentní projekt, který v sobě zahrnuje hned tři systémy, a to vytápění, chlazení a teplou vodu.

Nízkoteplotní tepelné čerpadlo Daikin Altherma je kompletní systém, který v sobě zahrnuje nejen možnost vytápění celého domova či ohřev teplé vody, ale také možnost chlazení domů v horkých letních dnech.

Tento systém pracuje na principu tepelného čerpadla. Jedná se o flexibilní a, na rozdíl od kotle na pevná paliva, také velmi úsporné řešení. Kromě snížení spotřeby energie je využitím tepelného čerpadla Daikin možné docílit také snížení emisí CO2.

Instalací tepelného čerpadla Daikin Altherma získáte velmi dobrou investici, se kterou můžete získat až 4/5 tepla zadarmo. V závislosti na modelu a na konkrétních podmínkách je totiž tepelné čerpadlo Daikin schopné dodávat asi 5 kWh použitelného tepla z každé kWh spotřebované elektrické energie.

Tepelné čerpadlo

Silnou stránkou tepelného čerpadla Daikin Altherma je fakt, že pro svou činnost využívá obnovitelnou energii, to znamená, že odebírá teplo z venkovního vzduchu. A jak toto čerpadlo funguje? V uzavřeném okruhu, které obsahuje tekuté chladivo, je díky odpařování, kondenzace, komprese a expanze vytvořen termodynamický cyklus, čímž dochází k tomu, že teplo je „čerpáno“ z nízké na vyšší úroveň. Takto získané teplo je posléze výměníkem tepla předáno do systému ohřevu vody, kterým může být podlahové topení, radiátory ústředního topení či topné spirály ventilátorů. Obráceně tento systém pracuje v případě chlazení.

Vysoce účinný systém

Dalším argumentem je, že se jedná o velmi účinný systém, díky kterému vytopíte svůj dům až pětkrát efektivněji, než jak toho jsou schopné klasické topné systémy založené na spalování pevných paliv či spotřebě elektřiny. Využíváním venkovního vzduchu dochází jednak k výrazné úspoře energie, jednak se vytváří stabilní a příjemné prostředí. Tepelná čerpadla Daikin jsou také méně náročné na údržbu, takže se snižují také provozní náklady. Úspory se také zvyšují díky využití moderních technologií.

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo

Pod pojmem vysokoteplotní tepelné čerpadlo se ukrývá systém dvojitého tepelného čerpadla. Tento systém odebírá tepelnou energii z venkovního vzduchu. Vyrobené teplo se pak předává do otopné soustavy nebo slouží pro ohřev teplé užitkové vody.

První z obou tepelných čerpadel je umístěné ve venkovní jednotce a slouží jako zdroj středně vysokých teplot pro druhé z čerpadel, které je umístěné ve vnitřní jednotce.

Toto čerpadlo je pak schopné ohřát vodu až na 80°C. Výhodou je, že této vysoké teploty je dosaženo na principu termodynamiky kompresorového okruhu, a to bez pomoci dodatečného přímého elektrického dohřevu. Úspor je dosaženo také díky tomu, že obě tepelná čerpadla jsou založena na invertorové technologii.

A jak tento proces probíhá? Nejdříve musí venkovní jednotka extrahovat teplo z okolního vzduchu, které se poté přes chladivo přenese do vnitřní jednotky. Ta toto teplo přijme a pomocí chladiva poté opět zvýší jeho teplotu. Z chladiva se později přenáší teplo do vodního okruhu. Tepelná čerpadla Daikin využívají jedinečné řešení v podobě kaskádových kompresorů, díky čemuž je možné dosáhnout teploty až 80°C.

Největší výhody vysokoteplotního tepelného čerpadla Daikin

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo představuje ideální řešení pro domy, které prochází modernizací. Ještě nedávno byla energeticky úsporná tepelná čerpadla kvůli nízké teplotě vody využívaná pouze pro novostavby či pro instalace s podlahovým topením. Další nespornou výhodou je využití bezplatné obnovitelné slunečné energie a energie vzduchu. Díky tomu lze hovořit o velkých úsporách energie.

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo lze využívat nejen pro vytápění domů, ale také k ohřevu teplé užitkové vody. Jistě také velmi oceníte velmi tichý a úsporný provoz tepelného čerpadla.

Jednotka ROTEX HPSUhitemp přináší nové standardy. Díky tepelnému čerpadlu se můžete vždy spolehnout na to, že i při nízkých venkovních teplotách budete mít k dispozici topnou vodu, která bude mít teplotu 80°C, a to i bez dodatečného elektrického vytápění. Tím rovněž ušetříte na energiích. Další výhodou je i snadná integrace vašich stávajících radiátorů do nového systému vytápění.

Zařízení HPSUhitemp tvoří kompaktní venkovní jednotka, vnitřní jednotka a v neposlední řadě hygienický akumulační zásobník. Venkovní jednotku můžete umístit na nejrůznější místa, to znamená, že pro pro zařízení HPSUhitemp nepotřebujete vyčlenit samostatnou místnost. Již zmíněný akumulační zásobník dokáže zajistit, že budete mít vždy k dispozici hygienicky teplou vodu.

Výhodou je i to, že akumulační zásobník je hned připraven pro využití solární energie. Tento solární systém nemusíte nainstalovat hned, pro nainstalování se můžete rozhodnout klidně i později. Tento systém pak můžete dodatečně velmi rychle a snadno namontovat.

Proč tepelné čerpadlo

4 VÝHODY NÍZKOTEPLOTNÍHO TEPELNÉHO ČERPADLA DAIKIN ALTHERMA

Šetří provozní náklady a udržují optimální pohodlí

Díky využití nejnovějších technologií nabízí tepelné čerpadlo Daikin Altherma nejen příjemnou teplotu v místnostech, ale také nezanedbatelné úspory. Je to dáno tím, že tato nová technologie přizpůsobuje výkon požadavkům, jsou použity komponenty, které dokáží šetřit energii.

S tepelným čerpadlem Daikin Altherma nebudete platit za zbytečný výkon. Srdcem tohoto systému je vysokovýkonný kompresor, který dokáže při minimální spotřebě energie dodat maximální výkony.

Výkon tohoto systému je řízen inteligentními ovladači, které dokáží zajistit maximální úspory ve všech ročních období. Provozní náklady ušetříte také díky nenáročné údržbě. Instalace Daikin Altherma přináší krátkou dobu návratnosti investi.

Vyhovuje požadavkům novostaveb a nízkoenergetických domů

Při stavbě nových budov, ale i při rekonstrukci stávajících budov, se myslí i na to, jak co nejvíce snížit energetickou náročnost domu a jak v něm udržet stabilní teplotu. Ideální řešení představuje jedinečný systém Daikin Altherma, který je ideálním pomocníkem nejen při řízení klimatu v domově, ale také zajišťuje ohřev teplé vody. Tím budete mít zajištěné pohodlí po celý rok.

Systém tepelného čerpadla Daikin je tvořen takovým způsobem, aby se jednalo o ideální řešení pro topení a chlazení, a aby vyhovoval všem klimatickým podmínkám.

Stabilní teplota v domě musí být udržována jak v horkých letních dnech, tak i v nejnáročnějších zimních podmínkách.

Výhodou taky je, že tento systém lze bez problémů připevnit ke všem typům radiátorů, které se využívají při stavbě novostaveb. Nejedná se jen o klasické radiátory, ale také o podlahové topení, topné spirály či konvektory tepelného čerpadla.

Kompaktní řešení s užitkovou teplou vodou

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma nabízí kompaktní řešení „tři v jedno“, kdy tato vnitřní jednotka kombinuje topení a chlazení v domě s ohřevem teplé vody. Výhodou této kompaktní jednotky je jeho malý půdorys, 600×728 mm, takže zabírá pouze minimální prostor, přičemž ale nabízí velké výhody.

Součástí tohoto systému je také velkokapacitní zásobník 180 či 260 l, který v porovnání s klasickými zásobníky dosahuje menších tepelných ztrát.

Výborným pomocníkem je také inteligentní ovladač, který nabízí například funkci přihřívání, tzn. Že pokud teplota v místnosti klesne pod nastavené minimum, dojde automaticky k přihřívání. Ovladače také nabízí možnost stanovení rozvrhu, takže ve stanovenou dobu dojde automaticky k zahřívání zásobníku.

Snadné intuitivní ovládání

Intuitivní ovládání, kterým disponuje tepelné čerpadlo Daikin Altherma, nabízí mimo jiné také funkci rozšířené správy spotřeby energie. K dispozici je velký, snadno čitelný panel displeje, který lze velmi jednoduše ovládat.

Pomocí této obrazovky máte možnost nastavit časovač pro topení, chlazení i pro ohřev teplé užitkové vody. Toto jsou základní funkce, v podrobnější nabídce najdete další informace i rozšířenou možnost ovládání spotřeby energie.